25ª OLESC - Olimpiada Estudantil Catarinense - EQUIPE FEMININO

Arrangör(er)FESPORTE & FCX
NationBrasilien ( BRA )
TurneringsledareCoordenadores: IA Cleber Padoin 2150204; IA Renato Vailon 22733868
HuvuddomareIA Luciano Rieter 22702440
Deputy ArbiterIA Danny Ramires Davalos 2174600
DomareIA Carlos Calleros 2128918; FA Amanda Paul Dull 86 ... All arbiters
betänketid (Standard)60 minutos mais 30 segundos (relógio digital) ou 90 minutos nocaute (relógio analógico)
SpelplatsSERRANO TENIS CLUBE - Av. Dom Pedro II, 579 - Coral / LAGES SC
Antal ronder7
TurneringstypSchweitzer, lag
Rankingberäkning -
Datum2026/10/12 till 2026/10/16
Rating-Ø / Average age1458 / 13
LottningsprogramSwiss-Manager av Heinz Herzog, Swiss-Manager turneringsfil

Senast uppdaterad16.10.2026 17:48:29, Creator/Last Upload: Associação MM Eventos Esportivos

Val av turneringFeminino_Pensado, Fem_BTZ_Tab01, Fem_BTZ_Tab02, Fem_BTZ_Tab03, Fem_BTZ_Tab04, Fem_BTZ_Tab05, Fem_BTZ_Tab06, Fem_RPD_Tab01, Fem_RPD_Tab02, Fem_RPD_Tab03, Fem_RPD_Tab04, Fem_RPD_Tab05, Fem_RPD_Tab06
LänkarTurneringens officiella hemsida, GoogleMaps, Pensado MASCULINO, Länka turnering i turneringskalender
Val av parametrar dölj turneringsinformation
Översikt för lagBRA
Översikt för lagBlumenau, Campos Novos, Concordia, Criciuma, Flor Do Sertao, Florianopolis, Fraiburgo, Guabiruba, Guaramirim, Itajai, Jaragua Do Sul, Joacaba, Joinville, Lages, Maravilha, Navegantes, Pomerode, Rio Do Sul, Sao Bento Do Sul, Timbo, Tubarao, Videira
Översikt för nationBlumenau, Campos Novos, Concordia, Criciuma, Flor Do Sertao, Florianopolis, Fraiburgo, Guabiruba, Guaramirim, Itajai, Jaragua Do Sul, Joacaba, Joinville, Lages, Maravilha, Navegantes, Pomerode, Rio Do Sul, Sao Bento Do Sul, Timbo, Tubarao, Videira för den här turneringen
ListorStartlsta, lag
Laguppställning med rondresultat, Laguppställning, Korstabell efter 7 ronder
Lista över spelare, Startlista, alfabetisk, Alphabetical list all groups
Lottning (lag)Rd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6, Rd.7
BordsresultatRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6, Rd.7
Ställning efterRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6, Rd.7
De bästa spelarna sorterade efterBoard list
De bästa spelarna sorterade efterPlayer performance list
Nations-, Parti och Titelstatistik, Spelschema, De fem bästa spelarna, Total statistik, medalj-statistik
Excel/Skriv utExportera till Excel (.xlsx), Exportera till PDF, QR-Codes
Search for team Sök

Slutställning efter 7 ronder

Plac.SNrLagPartier  +   =   -  TB1  TB2  TB3  TB4  TB5 
12Concordia760119,5081,5113,5149
23Blumenau751118281,5113126,5
31Florianopolis741218079,5112124,5
47Navegantes741217271100103
58Timbo741217083,5116,5125
614Joinville741216,5080107,5110,5
713Joacaba7412160709680,5
85Sao Bento Do Sul740315,5076,5102,584,5
94Jaragua Do Sul74031528111399
106Criciuma72321507210291,5
1111Fraiburgo722314,50669377
129Guaramirim73131407810572,5
1319Itajai730413,5065,59056
1412Lages730413074,5104,572,5
1515Pomerode721412,505981,560
1610Videira722312069,59453
1718Guabiruba71331206692,563
1817Flor Do Sertao72231206083,549
1922Tubarao713310,50557642
2021Rio Do Sul72239,5054,577,537,5
2120Maravilha70257,505878,535,5
2216Campos Novos71156,5059,58326

Anmärkning:
Tie Break1: points (game-points)
Tie Break2: The results of the teams in then same point group according to Matchpoints
Tie Break3: Buchholz Tie-Break Variable (2023) (Gamepoints, Median1)
Tie Break4: Buchholz Tie-Break Variable (2023) (Gamepoints)
Tie Break5: Olympiad-Sonneborn-Berger-Tie-Break without lowest result (Khanty-Mansiysk)