Private Round Robin Chess Tournament Khobar Q9

Senast uppdaterad17.10.2026 15:48:12, Creator/Last Upload: SCF

Val av parametrar visa turneringsinfomation, Länka turnering i turneringskalender
ListorLista över spelare, Startlista, alfabetisk
Ställning efter rond 2, Lottning/Resultat
Korstabell efter 2 ronder, Korstabell, efter startnummer, Nations-, Parti och Titelstatistik, Spelschema
Excel/Skriv utExportera till Excel (.xlsx), Exportera till PDF, QR-Codes

Ställning efter rond 2(2 results missing)

Plac.SNrNamnNationRatingPoäng TB1  TB2  TB3 
18ACMAlem, Ali HussainKSA16802021
23Al Harthy, FaiselKSA18512020
34Al Hamad, Talal HKSA18241,5010,25
42Alotaibi, Mohammed Dhaidan NKSA18911010
6Al Dubaisi, Hassan SKSA17831010
69Mahmoud, Houssam MEGY00,5000,75
71Alsemail, Mohammed Fahad MKSA20040000
5Al Mutlaq, Ibrahim AKSA18130000
7Al Dosari, NaifKSA17700000
10Al Otaibi, Abdullah DhawiKSA00000
11Taha, SamehEGY00000

Anmärkning:
Tie Break1: Direct Encounter (The results of the players in the same point group)
Tie Break2: Number of wins including byes (WIN) (Gamepoints, Forfeited games count)
Tie Break3: Sonneborn Berger Tie-Break Variable (2023) (Gamepoints)