Huom! Palvelimen kuorman pienentämiseksi vähennämme hakukoneiden kuten Google ja Yahoo skannausta siirtämällä yli viisi päivää sitten päättyneet (loppupvm) turnaukset seuraavan linkin taakse:

Ýokary okuw mekdepleriň arasynda küşt ýaryşy OPEN

Viimeisin päivitys07.10.2026 13:00:30, Luonut/Viimeisin lataus: Tkmchess

Etsi joukkuetta Haku

Loppusijoitukset 9 kierroksen jälkeen

Rk.al.nr.JoukkuePe.  +   =   -  TB1  TB2  TB3 
12Binagärlik-gurluşyk98101715,50
21Sport98011616,50
35Magtymguly95221211,50
44Energetika935111110
518Oba hojalyk8251118,50
612Harby instituty83231080
14Içeri Işler82421080
88Ykdysadyýet we dolandyryş941499,50
96Nebit we gaz9252990
1013Howsuzlyk925298,50
1111Inžener-tehniki we ulag kommunikasiýa8152970
20Serhet8152970
137Dünýä diller924388,50
10Telekomminikasiýalar we informatika932488,50
159Halkara senagatçylar we telekeçiler9243880
19Oguz han9243880
1716Maliýe814386,50
183Halkara gatnaşyklar8062860
21Ynsanperwer8143860
2015Lukmançylyk923477,50
2117Medeniýet8017310

Annotaatio:
Vertailu 1: Matchpoints (2 for wins, 1 for Draws, 0 for Losses)
Vertailu 2: points (game-points)
Vertailu 3: Extended Direct Encounter for teams (EDE) (Matchpoints)