♟️ CUPA LICEULUI INTERNAȚIONAL SPECTRUM IAȘI
Concurs de șah pe echipe pentru învățământul primar
Fiecare echipă va fi formată din 3 elevi ai aceleiași unități de învățământ.
Structura obligatorie a echipei:
Prezența unei eleve la masa 3 este obligatorie.

Cupa Liceului International Spectrum Iasi

Organizator(i)Liceul International Spectrum Iasi, ACS Interntional Chess Club Iasi
TaraRomania ( ROU )
Director turneuAhmet Koyuncu
Arbitru sefFA Garbea, Catalin 1240935
Bedenkzeit (Blitz)5min/2sec
LocatieIasi
Number of rounds5
Tournament typeSistem elvetian pentru echipe
Calcul rating -
Data2026/10/17
Rating-Ø1000
Program de imperechereSwiss-Manager from Heinz Herzog, Fisierul Swiss-Manager

Ultima actualizare17.10.2026 10:24:08, Creator/Last Upload: International Chess Club

LinkuriPagina oficiala a organizatorului, Link la calendarul de turnee
Selectia parametrilor Fara detalii ale turneului
ListeLista de start a echipelor
Alcatuirea echipelor cu rezultatele rundelor, Alcatuirea echipelor fara rezultate, Diagrama finala dupa 5 runde
Lista de start a jucatorilor, Lista alfabetica a jucatorilor
Imperecherile echipelorRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5
Perechile pe meseRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5
Clasamentul dupaRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5
Cei mai buni jucatoriBoard list
Statistici per tara, partide, titluri, Programul de joc
Excel si printExporta in format Excel (.xlsx), Exporta in format PDF, QR-Codes
Search for team Cautare

Clasament final dupa 5 runde

LocNr.startEchipaNr. partide  +   =   -  TB1  TB2  TB3 
17Scoala Gimnaziala Dimitrie A.Sturdza nr 4354109010,5
213Scoala Gimnaziala Otilia Cazimir Iasi54018211
317Scoala Primara Elite 2 Iasi54018010
49Scoala Gimnaziala Ion Creanga 2 Iasi5311708,5
53Liceul Paradis Iasi5311708,5
618Scoala Primara Elite Iasi5302608,5
74Liceul Teoretic International Spectrum Iasi5302608
814Scoala Primara Carol Iasi5302608
916Scoala Primara Carol Iasi 35212506,5
106Scoala Gimnaziala B.P. Hasdeu5212506,5
111Liceul “Profesor Mihai Dumitriu” Valea L5203409
128Scoala Gimnaziala Gh. I Bratianu5203408
1310Scoala Gimnaziala Ion Creanga Iasi5203407
1415Scoala Primara Carol Iasi 25203407
1511Scoala Gimnaziala Ion Ghica Iasi5113325,5
162Liceul “Profesor Mihai Dumitriu” Valea L5113304
1712Scoala Gimnaziala Ionel Teodeoreanu Iasi5014104,5
185Liceul Teoretic International Spectrum Iasi 25005001

Adnotare:
Tie Break1: Matchpoints (2 for wins, 1 for Draws, 0 for Losses)
Tie Break2: The results of the teams in then same point group according to Matchpoints
Tie Break3: points (game-points)