Burgenländische Mannschaftsmeisterschaft 1. Klasse Nord 2026 27

Senast uppdaterad04.10.2026 21:08:20, Creator/Last Upload: BURGENLÄNDISCHER SCHACHVERBAND

LänkarTurneringens officiella hemsida, Länka turnering i turneringskalender
Val av parametrar visa turneringsinfomation
Listorlag, Korstabell, Tabell, Lista över spelare, Startlista, alfabetisk, Spelschema, Nations-, Parti och Titelstatistik
Laguppställning med rondresultat, Laguppställning, Lottning för samtliga ronder
BordsresultatRd.1, Rd.2, Online-Ergebnis-Eingabe
Excel/Skriv utExportera till Excel (.xlsx), Exportera till PDF, AUT Rankingberäkning, QR-Codes

Tabell

Plac.SNrLagPartier  +   =   -  TB1  TB2 
12Gols 2220074
23Parndorf 221105,53
4Wulkaprodersdorf 221105,53
41Ströck Kittsee 221012,52
56Sauerbrunn 2200220
65Antau 120021,50

Anmärkning:
Tie Break1: points (game-points)
Tie Break2: Matchpoints (2 for wins, 1 for Draws, 0 for Losses)