Note: For at reducere serverbelastningen ved daglig skanning af alle links (dagligt mere end 100.000) af søgemaskiner såsom Google, Yahoo og andre, vil alle links der er ældre hvor slutdatoen er overskredet med mere end to uger, blive vist efter et klik på den følgende knap:

URUGUAYO INTERDEPARTAMENTAL POR EQUIPOS 2026

Sidst opdateret 09.10.2026 03:35:38, Oprettet af/Sidste upload: Federacion Uruguaya de Ajedrez (2)

Søg efter hold Søg

Slut placering efter 5 runder

Rk.SNrHoldPartier  +   =   -  TB1  TB2  TB3  TB4  TB5  TB6 
11MONTEVIDEO CBR55001016,505654,50
23LAVALLEJA A5401813,5042590
32MONTEVIDEO GRIPE5302612028580
44ARTIGAS-RIVERA5302611028590
59LAVALLEJA B530261102655,50
611MONTEVIDEO PIRATAS A5221610030560
75MONTEVIDEO PIRATAS B521251102051,50
810MALDONADO CAPDE4112510017480
98CANELONES ALFA411259020500
1012MALDONADO ALEKHINE4103411,5014500
116MALDONADO FISCHER520348,5014540
1213MALDONADO CAPABLANCA401338011500
137CANELONES BETA4004280454,50

Notat:
Tie Break1: Matchpoints (variabel)
Tie Break2: points (game-points)
Tie Break3: Extended Direct Encounter for teams (EDE) (Gamepoints)
Tie Break4: Total MP opponent × MP scored. (EMMSB)
Tie Break5: Buchholz Tie-Break Variable (2026) (Gamepoints)
Tie Break6: Top Board Results TBR