Regionální přebor Kroměříž 2026/2027 Sidst opdateret 18.10.2026 16:21:14, Oprettet af/Sidste upload: Czech Republic licence 130
| Turneringsvalg | ZKP, ZKS - Západ, ZKS - Východ, RP - Kroměříž, RP - Uherské Hradiště, RP - Vsetín, RP - Zlín, RS - Kroměříž, RS - Vsetín , RS - UH |
| Links | Officiel hjemmeside for arrangøren, ŠSČR, Link med turneringskalender |
| Parameter valg | vis turneringsdetaljer |
| Lister | hold, Rangliste krydstabel (MP), Rangliste krydstabel (Pts.), Rangliste, Startrangering af spillere, Alfabetisk liste over spillere, Alfabetisk liste over alle spillere, Tidsskema, Federation-, parti- og titel-statistik |
| Hold opstillinger med runderesultater, Hold opstillinger uden runderesultater, Hold parringer i alle runder |
| Bræt parringer | Ru. 1 |
| Bedste spillere | i henhold til points, i henhold til procenter |
| Bedste spillere pr. bræt | i henhold til points, i henhold til procenter |
| Excel og udskrift | Eksporter til Excel (.xlsx), Eksporter til PDF-fil, QR-Codes |
Placering efter runde 1
| Nr. | | Navn | Rat | RatI | Hold | % | Partier | Br. | Pts. |
| 1 | | Petržela Pavel | 1955 | 2005 | ŠK Prusinovice | 100,0 | 1 | 1 | 1 |
| 2 | | Leonovec Andrij | 1763 | 1749 | ŠK RAPOS Sulimov B | 100,0 | 1 | 1 | 1 |
| 3 | | Stodůlka Petr | 1768 | 1906 | TJ Lutopecny-Měrůtky | 100,0 | 1 | 2 | 1 |
| 4 | | Pavlík František ml. | 1815 | 1814 | TJ Sokol Morkovice | 100,0 | 1 | 2 | 1 |
| 5 | | Opluštil Vladimír | 1925 | 1965 | Sokol Postoupky B | 100,0 | 1 | 2 | 1 |
| 6 | | Kejnar Jaroslav | 1609 | 0 | TJ Sokol Morkovice | 100,0 | 1 | 3 | 1 |
| 7 | | Bílek Miroslav | 1600 | 0 | SK Rusava | 100,0 | 1 | 3 | 1 |
| 8 | | Hlobil Tomáš | 1523 | 1540 | ŠK Bystřice p. Hostýnem B | 100,0 | 1 | 3 | 1 |
| 9 | | Uherka Adam | 1453 | 0 | ŠK RAPOS Sulimov B | 100,0 | 1 | 3 | 1 |
| 10 | | Ševela Vladimír | 1653 | 1856 | ŠK Prusinovice | 100,0 | 1 | 4 | 1 |
| 11 | | Indrák Jiří | 1582 | 0 | ŠO TJ Zborovice | 100,0 | 1 | 4 | 1 |
| 12 | | Bubeníček Miloslav | 1530 | 1635 | TJ Sokol Pravčice | 100,0 | 1 | 4 | 1 |
| 13 | | Endlicher Milan | 1447 | 0 | Sokol Litenčice | 100,0 | 1 | 5 | 1 |
| 14 | | Foltýn Karel | 1689 | 0 | ŠO TJ Zborovice | 100,0 | 1 | 5 | 1 |
| 15 | | Zajíček Radek | 1715 | 1831 | ŠK Prusinovice | 100,0 | 1 | 5 | 1 |
| 16 | | Košata Jiří | 1433 | 1592 | SK EMKaD Holešov | 100,0 | 1 | 5 | 1 |
| 17 | | Roček Vladimír | 1590 | 0 | ŠK Bystřice p. Hostýnem B | 100,0 | 1 | 5 | 1 |
| 18 | | Mlčák Bohumil | 1609 | 0 | ŠK Prusinovice | 100,0 | 1 | 6 | 1 |
| 19 | | Růdl Karel | 1396 | 0 | SK Rusava | 100,0 | 1 | 6 | 1 |
| 20 | | Šudřich Dominik | 1307 | 0 | Slavia Kroměříž E | 100,0 | 1 | 6 | 1 |
| 21 | | Pospíšil Emil | 1519 | 0 | ŠK RAPOS Sulimov B | 100,0 | 1 | 6 | 1 |
| 22 | | Březovják Štěpán | 1520 | 0 | ŠK RAPOS Sulimov B | 100,0 | 1 | 7 | 1 |
| 23 | | Turek Jindřich | 1000 | 0 | Sokol Postoupky B | 100,0 | 1 | 7 | 1 |
| 24 | | Slavík Miroslav | 1408 | 0 | ŠO TJ Zborovice | 100,0 | 1 | 7 | 1 |
| 25 | | Pospíšil Josef st. | 1515 | 0 | TJ Lutopecny-Měrůtky | 100,0 | 1 | 7 | 1 |
| 26 | | Vrána Martin | 1170 | 0 | ŠO TJ Zborovice | 100,0 | 1 | 8 | 1 |
| 27 | | Piskač Ondřej | 1620 | 0 | SK Rusava | 100,0 | 1 | 8 | 1 |
| 28 | | Vlach Jan | 1327 | 0 | ŠK Prusinovice | 100,0 | 1 | 8 | 1 |
| 29 | | Krajcar Pavel | 1727 | 1815 | SK Rusava | 50,0 | 1 | 1 | 0,5 |
| 30 | | Procházka Ludvík | 1845 | 1866 | TJ Sokol Morkovice | 50,0 | 1 | 1 | 0,5 |
| 31 | | Myška Dušan | 1768 | 1917 | ŠK Bystřice p. Hostýnem B | 50,0 | 1 | 1 | 0,5 |
| 32 | | Sas Roman | 1873 | 0 | ŠO TJ Zborovice | 50,0 | 1 | 1 | 0,5 |
| 33 | | Žalčík Vincenc | 1749 | 0 | Sokol Litenčice | 50,0 | 1 | 1 | 0,5 |
| 34 | AFM | Ševčíková Terezie | 1667 | 1693 | Slavia Kroměříž E | 50,0 | 1 | 1 | 0,5 |
| 35 | | Tobolík Jaroslav | 1747 | 0 | TJ Sokol Pravčice | 50,0 | 1 | 1 | 0,5 |
| 36 | | Mcevoy Thomas James | 1498 | 1530 | Sokol Postoupky B | 50,0 | 1 | 1 | 0,5 |
| 37 | | Mrhálek Ctirad | 1635 | 0 | TJ Sokol Pravčice | 50,0 | 1 | 2 | 0,5 |
| 38 | | Štencel Karel | 1752 | 1740 | Slavia Kroměříž E | 50,0 | 1 | 2 | 0,5 |
| 39 | | Kubáček Jaroslav | 1538 | 0 | Sokol Litenčice | 50,0 | 1 | 2 | 0,5 |
| 40 | | Janík Libor | 1673 | 0 | SK EMKaD Holešov | 50,0 | 1 | 2 | 0,5 |
| 41 | | Lukesz Maxmilián | 1683 | 1704 | ŠK RAPOS Sulimov B | 50,0 | 1 | 2 | 0,5 |
| 42 | | Ševčák Miroslav | 1627 | 0 | SK Rusava | 50,0 | 1 | 2 | 0,5 |
| 43 | | Vichlenda Milan | 1694 | 0 | ŠK Prusinovice | 50,0 | 1 | 3 | 0,5 |
| 44 | | Butula Miroslav | 1735 | 1945 | TJ Lutopecny-Měrůtky | 50,0 | 1 | 3 | 0,5 |
| 45 | | Kociňák Rostislav | 1578 | 0 | Sokol Litenčice | 50,0 | 1 | 3 | 0,5 |
| 46 | | Fridrich Václav | 1614 | 1693 | Slavia Kroměříž E | 50,0 | 1 | 3 | 0,5 |
| 47 | | Coufalík Jakub | 1337 | 1589 | Slavia Kroměříž E | 50,0 | 1 | 4 | 0,5 |
| 48 | AFM | Huňa Rostislav | 1411 | 1631 | Sokol Postoupky B | 50,0 | 1 | 4 | 0,5 |
| 49 | | Mrva Pavel | 1000 | 0 | Sokol Litenčice | 50,0 | 1 | 4 | 0,5 |
| 50 | | Petr Zdeněk | 1649 | 1759 | ŠK Bystřice p. Hostýnem B | 50,0 | 1 | 4 | 0,5 |
| 51 | | Lednický Adam | 1436 | 1582 | ŠK RAPOS Sulimov B | 50,0 | 1 | 4 | 0,5 |
| 52 | | Kunc Miroslav | 1417 | 1657 | SK EMKaD Holešov | 50,0 | 1 | 4 | 0,5 |
| 53 | | Dvořák Miroslav | 1456 | 0 | SK Rusava | 50,0 | 1 | 5 | 0,5 |
| 54 | | Zapletal Bruno | 1478 | 0 | TJ Sokol Pravčice | 50,0 | 1 | 5 | 0,5 |
| 55 | | Vejtasa Adam | 1061 | 0 | Sokol Postoupky B | 50,0 | 1 | 6 | 0,5 |
| 56 | | Šebestík Roman | 1556 | 0 | ŠO TJ Zborovice | 50,0 | 1 | 6 | 0,5 |
| 57 | | Hauschwitz David | 1457 | 0 | TJ Sokol Morkovice | 50,0 | 1 | 6 | 0,5 |
| 58 | | Krejčí Zdeněk | 1280 | 1428 | ŠK Bystřice p. Hostýnem B | 50,0 | 1 | 6 | 0,5 |
| 59 | | Bartošek Zdeněk | 1120 | 0 | SK Rusava | 50,0 | 1 | 7 | 0,5 |
| 60 | | Jurkovič Ondřej | 1022 | 0 | Slavia Kroměříž E | 50,0 | 1 | 7 | 0,5 |
| 61 | | Úlehla Michal | 1339 | 0 | Sokol Litenčice | 50,0 | 1 | 7 | 0,5 |
| 62 | | Uličný Stanislav | 1290 | 0 | TJ Sokol Pravčice | 50,0 | 1 | 7 | 0,5 |
| 63 | | Nesvadba Antonín | 1588 | 0 | Sokol Litenčice | 50,0 | 1 | 8 | 0,5 |
| 64 | | Turek Josef | 1000 | 0 | Sokol Postoupky B | 50,0 | 1 | 8 | 0,5 |
| 65 | | Navrátilová Lenka | 1411 | 1653 | Slavia Kroměříž E | 50,0 | 1 | 8 | 0,5 |
| 66 | | Perutka František | 1441 | 0 | ŠK Bystřice p. Hostýnem B | 50,0 | 1 | 8 | 0,5 |
Notat: vundet uden kamp ignoreres
|
|
|
|