2. FRAUENBUNDESLIGA OST AUT 2026/2027

Organizator(i)Österreichischer Schachbund
TaraAustria ( AUT )
Director turneuSchlamberger Yordanka & Marinovic Sara
Arbitru sefIA Fleischhacker, Christian 1605933
Bedenkzeit (Standard)90 min +30 sec/move
Locatiealle Wien (Schachhaus)
Number of rounds7
Tournament typeSistem elvetian pentru echipe
Calcul ratingCIV, Elo
Data2026/10/11 La 2027/04/25
Rating-Ø / Average age1637 / 29
Program de imperechereSwiss-Manager from Heinz Herzog, Fisierul Swiss-Manager

Ultima actualizare11.10.2026 19:08:40, Creator/Last Upload: SV Pamhagen

Selectia turneului1BL, 2BLW, 2BLM, 2BLO
1FBL, 2FBLW, 2FBLM, 2FBLO
LinkuriPagina oficiala a organizatorului, Descarcati invitatia, Schimba linkul la calendar
Selectia parametrilor Fara detalii ale turneului
ListeLista de start a echipelor
Alcatuirea echipelor cu rezultatele rundelor, Alcatuirea echipelor fara rezultate, Diagrama cu clasamentul dupa runda 2
Lista de start a jucatorilor, Lista alfabetica a jucatorilor, Alphabetical list all groups
Imperecherile echipelorRd.1, Rd.2, Rd.3
Perechile pe meseRd.1, Rd.2
Clasamentul dupaRd.1, Rd.2
Statistici per tara, partide, titluri, Programul de joc
Excel si printExporta in format Excel (.xlsx), Exporta in format PDF, AUT rating-calculation, QR-Codes
Search for team Cautare

Clasamentul dupa runda 2

LocNr.startEchipaNr. partide  +   =   -  TB1  TB2  TB3 
11ASVÖ Pamhagen/S 72200480
22ASVÖ Pamhagen/S 22200470
351. SK Ottakring 1220046,50
414Cafe Wilfling Söchau 11100450
56SK Sparkasse Baden2110360
64SK Austria Wien2110350
73tschaturanga 1210124,50
87KJSV Wien100123,50
910tschaturanga 2210123,50
108ASVÖ Pamhagen/S 4210122,50
119ASVÖ Pamhagen/S 6210122,50
1212ASVÖ Pamhagen 5200202,50
1313Cafe Wilfling Söchau 2200201,50
1411ASVÖ Pamhagen 3200201,50
15151. SK Ottakring 2200200,50
1616WBSC 10000000
17WBSC 20000000

Adnotare:
Tie Break1: Matchpoints (2 for wins, 1 for Draws, 0 for Losses)
Tie Break2: points (game-points)
Tie Break3: Extended Direct Encounter for teams (EDE) (Matchpoints)