DAV NATIONALS CHESS CHAMPIONSHIP BOYS U14 - 2026

Järjestäjä(t)DAV
LiittoIndia ( IND )
PäätuomariMr. Anant Panwar
PaikkaNOIDA INDOOR STADIUM
Kierrosten määrä4
TurnausmuotoSwiss-system joukkueille
Vahvuuslukulaskenta -
Pvm.2026/10/25 - 2026/10/26
Rating-Ø / Keskimääräinen ikä1121 / 12
ParienmuodostusohjelmaSwiss-Manager from Heinz Herzog, Swiss-Manager turnaustiedosto

Viimeisin päivitys26.10.2026 11:18:17, Luonut/Viimeisin lataus: Chesscraze

Parametrivalinta ei yksityiskohtia, Linkitä turnauskalenteriin
ListatJoukkueiden aloitusranking
Kokoonpano ja tulokset, Joukkuekokoonpano ilman kierrostuloksia, Lopullinen ristitaulukko 4 kierroksen jälkeen
Pelaajaluettelo aloitusrankingin mukaan, Aakkostettu pelaajaluettelo
Joukkueiden paritkrs.1, krs.2, krs.3, krs.4
Pöytien paritkrs.1, krs.2, krs.3, krs.4
Tuloslista kierroksen jälkeenkrs.1, krs.2, krs.3, krs.4
Parhaat pelaajatPelipöytäkohtainen lista
Liitto-, peli- ja tittelitilastot, Aikataulu
Excel ja tulostusVie Exceliin (.xlsx), Vie pdf-tiedostoksi, QR-Codes
Etsi joukkuetta Haku

Loppusijoitukset 4 kierroksen jälkeen

Rk.al.nr.JoukkuePe.  +   =   -  TB1  TB2  TB3  TB4  TB5 
11West Bengal and Manipur440080158212,81
23Bihar and Sikkim430160114310,06
32Jharkhand430160114210,19
45Telangana and Tamilnadu42206010,536,58,94
54Punjab430160103210
610Haryana43016010299,81
76Delhi4202409257,63
816Uttar Pradesh4202409226,81
97Chattisgarh4202407,5329,19
108Andhra Pradesh and Karnataka4121407,527,57,69
1115Rajasthan4202406,514,57,06
1211Himachal Pradesh4112306247,19
1317Uttrakhand3012304,5186,31
1414Odisha3012303,5136,44
1512J and K300320275,19
1613M.P.3003200,525,69
179Chandigarh4013104,5185

Annotaatio:
Vertailu 1: Matchpoints (2 for wins, 1 for Draws, 0 for Losses)
Vertailu 2: Extended Direct Encounter for teams (EDE) (Matchpoints)
Vertailu 3: points (game-points)
Vertailu 4: Total MP opponent × GP scored. (EMGSB)
Vertailu 5: Scores And Schedule Strength Combination (SSSC) (Gamepoints)