51st Lebanese Open Classic Chess Championship - Final Stage - 2026

Viimeisin päivitys31.10.2026 21:13:13, Luonut/Viimeisin lataus: Charles Kayle

Parametrivalinta näytä turnauksen yksityiskohdat, Linkitä turnauskalenteriin
ListatPelaajaluettelo aloitusrankingin mukaan, Aakkostettu pelaajaluettelo
Sijoitukset 7 kierroksen jälkeen, Parit/Tulokset
Ristitaulukko 7 kierroksen jälkeen, Ristitaulukko aloitusrankingin mukaan, Liitto-, peli- ja tittelitilastot, Aikataulu
Excel ja tulostusVie Exceliin (.xlsx), Vie pdf-tiedostoksi, QR-Codes

Sijoitukset 7 kierroksen jälkeen

Rk.al.nr.NimiFEDRtgp. TB1  TB2  TB3 
14CMAssaad, JoeLBN22226,5021,56
29IMKhoder, AkramLBN23296015,55
31CMAdeimi, MichelLBN20745,5014,755
411Kassar, BasharLBN19174010,752
56WCMAttieh, SkyeLBN19063,5011,252
63FMNajjar, AhmadLBN21453,507,752
77CMEl Mahmoud, AbdulazizLBN19253062
82Ferzli, MichaelLBN19462,515,252
95FMKassis, AntoineLBN20072,528,51
108Maasarani, MahmoudLBN19322061
1110Hazimeh, Ahmad AliLBN1971205,251
1212Dernaika, OmarLBN17091021

Annotaatio:
Vertailu 1: Direct Encounter (DE)
Vertailu 2: Sonneborn Berger Tie-Break Variable (2026) (Gamepoints)
Vertailu 3: Number of wins including byes (WIN) (Gamepoints, Forfeited games count)