IX Torneo Intercolegial de Ajedrez Reyes de Oro x Equipos (II Versión) Categoría Sub 18

Senast uppdaterad22.10.2026 20:50:25, Creator/Last Upload: FECODAZ

Val av parametrar visa turneringsinfomation, visa flaggor , Länka turnering i turneringskalender
ListorStartlsta, lag
Laguppställning med rondresultat, Laguppställning, Korstabell efter 5 ronder
Lista över spelare, Startlista, alfabetisk
Lottning (lag)Rd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5
BordsresultatRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5
Ställning efterRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5
Nations-, Parti och Titelstatistik, Spelschema
Excel/Skriv utExportera till Excel (.xlsx), Exportera till PDF, QR-Codes
Search for team Sök

Slutställning efter 5 ronder

Plac.SNrLagPartier  +   =   -  TB1  TB2  TB3  TB4  TB5 
18Élite CASD (I.E. CASD Simón Bolivar)550015016,514448
215Los Galácticos (I.E. Andrés Escobar)5401120166938
32Caballería Real (I.E. Ricardo González)53029012,57548
46Colegio Santa Fe53029012,56044
516Serdeportes530290125141
61Alfonsistas (Col. Alfonso López)53029093034
75Colegio Comfacesar Rodolfo Campo Soto5221809,56040
810I.E. Camino Verde (Sede Kolopontain)521270102628
93Chicos Maestros (I.E. Técnico Upar)521270102030
1011I.E. Nacional Agustín Codazzi INEACO52127094334
1113Jaque Mate (I.E. Trujillo)5212708,51928
1214Los Españoles (San Fernando)5203608627
134Colegio Comfacesar 251225091835
147Consuelo Araujo Noguera5104307,52142
159Estrategas del Ajedrez Araujista5014115130
1612I.E. Técnica Kanzasinamke5014115128

Anmärkning:
Tie Break1: Matchpoints (3 for wins, 1 for Draws, 0 for Losses)
Tie Break2: The results of the teams in then same point group according to Matchpoints
Tie Break3: points (game-points)
Tie Break4: Total MP opponent × MP scored. (EMMSB) (Forfeited games count, Matchpoints 3/1/0)
Tie Break5: Buchholz Tie-Break Variable (2023) (Matchpoints, Forfeited games count, MP 3/1/0)