Budapesti Ifjúsági Csapatbajnokság 2026/27. Amatőr osztály, őszi idény

Arrangør (er)Budapesti Sakkszövetség
FederationUngarn ( HUN )
HoveddommerIA Gyomber, Tamas 731587
Stedfortrædende dommerIA Deli, Kristof 742970
DommerIA Majoros, Rozsa Evelin 767310; FA Kovacs, Gabor ... Alle dommere
Tidskontrol (Hurtigskak)Rapid: 17'+3"/lépés
StedBudapest
Antal runder9
TurneringstypeSchweizer System for hold
Rating beregning -
Dato2026/10/10 til 2026/11/07
Rating snit / Alder snit1403 / 11
Rundelægnings programSwiss-Manager af Heinz Herzog, Swiss-Manager turneringsfil

Sidst opdateret 18.10.2026 16:26:26, Oprettet af: Tamas Gyomber,Sidste upload: kristof.deli

TurneringsvalgHivatalos, Amatőr ősz
LinksOfficiel hjemmeside for arrangøren, GoogleMaps, Link med turneringskalender
Parameter valg ingen turneringsdetaljer, ingen flag
ListerHold start placering
Hold opstillinger med runderesultater, Hold opstillinger uden runderesultater, Placerings krydstabel efter runde 6
Startrangering af spillere, Alfabetisk liste over spillere, Alfabetisk liste over alle spillere
Hold parringerRu. 1, Ru. 2, Ru. 3, Ru. 4, Ru. 5, Ru. 6
Bræt parringerRu. 1, Ru. 2, Ru. 3, Ru. 4, Ru. 5, Ru. 6
Rang liste efterRu. 1, Ru. 2, Ru. 3, Ru. 4, Ru. 5, Ru. 6
Federation-, parti- og titel-statistik, Tidsskema
Excel og udskriftEksporter til Excel (.xlsx), Eksporter til PDF-fil, QR-Codes
Søg efter hold Søg

Placering efter runde 6

Rk.SNrHoldPartier  +   =   -  TB1  TB2  TB3 
118Óbudai SI I660018120
24Barcza GSC I641115,590
39Barcza GSC II641115,590
41MTK Budapest I641115,590
52Sárkány DSE I631215,570
621Palota sakk I64021580
713HÜSI Gyalog63121570
825Sárkány DSE II62131450
916MTK Budapest III641113,590
105Grund64 I632113,580
1130Városgazda Akadémia I62221360
126MTK Budapest II631212,570
133HÜSI Huszár622212,560
1424Sakklovagok614112,560
158Grund64 II630312,560
1617MTK Budapest IV622212,560
1710Barcza GSC III622212,560
1819Óbudai SI II62131250
1912Grund64 III62131250
207SENSE I622211,560
2126SENSE II630311,560
2229Vasas SC521210,570
2327Sport Műhely - ASI62221060
2411Barcza GSC IV62139,550
2531Városgazda Akadémia II61239,540
2614Molnár Ferenc Iskola I61149,530
2723Pátyi SE5113950
2815Molnár Ferenc Iskola II6114930
2932Városgazda Akadémia III61147,530
3022Palota sakk II6105720
3128Váradi Iskola41033,520
3220Óbudai SI III2002000

Notat:
Tie Break1: points (game-points)
Tie Break2: Matchpoints (2 for wins, 1 for Draws, 0 for Losses)
Tie Break3: Extended Direct Encounter for teams (EDE) (Gamepoints)