Note: For at reducere serverbelastningen ved daglig skanning af alle links (dagligt mere end 100.000) af søgemaskiner såsom Google, Yahoo og andre, vil alle links der er ældre hvor slutdatoen er overskredet med mere end to uger, blive vist efter et klik på den følgende knap:

91st Chess Championship Finals

Sidst opdateret 22.10.2026 20:59:27, Oprettet af/Sidste upload: Malta Chess Federation

Slut placering efter 10 runder

Rk.SNrNavnFEDRatPts. TB1  TB2  TB3 RpKrat+/-
13CMPortelli, MatthewMLT216690042,7524184098,8
21CMMizzi, JackMLT222770023,252206200,0
34CMNovak, Attila RobertMLT21276,50019,2521872019,2
42CMPace, ColinMLT21035,50015,252118206,8
56CMZerafa, RobertMLT20872000185620-50,6
65Buckle, AdamMLT18010000134220-24,8

Notat:
Tie Break1: Play-off points
Tie Break2: Direct Encounter (DE) (Forfeited games count)
Tie Break3: Sonneborn Berger Tie-Break Variable (2023) (Gamepoints)