2. liga D 2026/2027 последно ажурирање02.11.2026 17:14:06, Creator/Last Upload: Czech Republic licence 130
| Избор на турнир | šachy.cz Extraliga, 1. liga Z, 1. liga V, 2. liga A, 2. liga B, 2.liga C, 2. liga D, 2. liga E, 2. liga F |
| Линкови | Почетна страна на организаторот, ŠSČR, Link tournament to the tournament calendar |
| Избор на параметри | покажите податоци за турнирот |
| Листи | екипи, Пласман со партии (МП), Пласман со партии (Поени), Пласман, Стартна листа на играчи, Список на играчи по азбучен ред, Alphabetical list all groups, Распоред, Податоци за федерациите, Партиите и Титулите-статистики |
| Турнирски состав со резултати по кола, Турнирски состав без резултати по кола, Парови на екипите за сите кола |
| Парови по табли | Коло.1, Коло.2, Коло.3, Коло.4, Коло.5 |
| Најдобри играчи | во однос на поени, во однос на проценти |
| најдобри играчи по табли | во однос на поени, во однос на проценти |
| Партии | Достапни 48 партии за симнување |
| Префрли во Excel и печати | Експортирај во Excel (.xlsx), Префрли во PDF-фајл, QR-Codes |
најдобри играчи по табли: во однос на процентиМинимален потребен број на партии: 60%
| Board 1 |
| Рк. | | Име | Ртг | РтгН | Екипа | % | Поени | Рп | Партии |
| 1 | FM | Winter Ondřej | 2339 | 2322 | ŠŠPM Lipky HK "B" | 100,0 | 2 | 2912 | 2 |
| 2 | | Kratochvíl Vít | 2255 | 2236 | TJ Náměšť nad Oslavou | 83,3 | 2,5 | 2539 | 3 |
| 3 | WIM | Richterová Nataša | 2173 | 2164 | Jezdci Jundrov "B" | 75,0 | 1,5 | 2478 | 2 |
| 4 | WFM | Rybáčková Lucie | 2163 | 2092 | ŠO Gordic Jihlava | 75,0 | 1,5 | 2373 | 2 |
| 5 | | Šafařík Jakub | 2257 | 2208 | ŠK Vysoké Mýto | 75,0 | 1,5 | 2336 | 2 |
| 6 | IM | Bochnička Vladimír | 2360 | 0 | 2222 ŠK Polabiny "B" | 50,0 | 1 | 2247 | 2 |
| 7 | | Šetina Václav | 2176 | 2074 | ŠK Kuřim | 25,0 | 0,5 | 2063 | 2 |
| Board 2 |
| Рк. | | Име | Ртг | РтгН | Екипа | % | Поени | Рп | Партии |
| 1 | WGM | Kulovaná Eva | 2100 | 2100 | Caissa Třebíč | 50,0 | 1 | 2217 | 2 |
| 2 | | Fiala Václav | 2207 | 2183 | Jezdci Jundrov "B" | 50,0 | 1 | 2216 | 2 |
| 3 | FM | Jirásek Pavel | 2291 | 2290 | 2222 ŠK Polabiny "B" | 50,0 | 1 | 2164 | 2 |
| 4 | FM | Sabol Marian | 2210 | 2184 | ŠK Vysoké Mýto | 50,0 | 1 | 2131 | 2 |
| 5 | IM | Sabuk Piotr | 2312 | 0 | Panda Rychnov nad Kněžnou | 33,3 | 1 | 2099 | 3 |
| 6 | AIM | Jiroušek Jan | 2054 | 1981 | TJ Lanškroun | 25,0 | 0,5 | 2027 | 2 |
| 7 | | Seidl Štěpán | 2086 | 2086 | ŠO Gordic Jihlava | 25,0 | 0,5 | 1936 | 2 |
| 8 | | Zezula Jakub | 2100 | 2065 | TJ Náměšť nad Oslavou | 16,7 | 0,5 | 1900 | 3 |
| Board 3 |
| Рк. | | Име | Ртг | РтгН | Екипа | % | Поени | Рп | Партии |
| 1 | | Zelba Lukáš | 2221 | 2153 | Panda Rychnov nad Kněžnou | 83,3 | 2,5 | 2488 | 3 |
| 2 | | Holásek Pavel | 2048 | 2009 | ŠK Ústí nad Orlicí | 75,0 | 1,5 | 2254 | 2 |
| 3 | | Kupsa Matěj | 2149 | 2100 | TJ Lanškroun | 50,0 | 1 | 2100 | 2 |
| 4 | | Trhal Tomáš | 2036 | 2026 | ŠK Vysoké Mýto | 50,0 | 1 | 2068 | 2 |
| 5 | | Tajovský Martin | 2199 | 2192 | ŠK Kuřim | 50,0 | 1 | 2061 | 2 |
| 6 | | Starý Vojtěch | 2170 | 1991 | ŠK Bohemia Pardubice | 25,0 | 0,5 | 1995 | 2 |
| 7 | | Zezula Rudolf | 2036 | 2037 | TJ Náměšť nad Oslavou | 25,0 | 0,5 | 1931 | 2 |
| Board 4 |
| Рк. | | Име | Ртг | РтгН | Екипа | % | Поени | Рп | Партии |
| 1 | | Dedek Jan | 2157 | 2117 | ŠŠPM Lipky HK "B" | 100,0 | 2 | 2844 | 2 |
| 2 | FM | Vrána Jan | 2337 | 2298 | 2222 ŠK Polabiny "B" | 75,0 | 1,5 | 2305 | 2 |
| 3 | | Česenek Jan | 2027 | 1995 | ŠK Vysoké Mýto | 75,0 | 1,5 | 2242 | 2 |
| 4 | | Mík Tomáš | 2138 | 2138 | Panda Rychnov nad Kněžnou | 50,0 | 1,5 | 2169 | 3 |
| 5 | FM | Majer Jiří | 2114 | 2111 | ŠK Kuřim | 50,0 | 1 | 2016 | 2 |
| 6 | | Mrazík Tomáš | 2034 | 2004 | TJ Náměšť nad Oslavou | 25,0 | 0,5 | 1996 | 2 |
| 7 | | Holásek Vojtěch | 1989 | 1947 | ŠK Ústí nad Orlicí | 25,0 | 0,5 | 1915 | 2 |
| 8 | | Hladký Tadeáš | 2108 | 2031 | Jezdci Jundrov "B" | 25,0 | 0,5 | 1910 | 2 |
| Board 5 |
| Рк. | | Име | Ртг | РтгН | Екипа | % | Поени | Рп | Партии |
| 1 | AIM | Košut Tomáš | 1953 | 1913 | TJ Náměšť nad Oslavou | 75,0 | 1,5 | 2253 | 2 |
| 2 | | Kuchař Matěj | 2042 | 2021 | Jezdci Jundrov "B" | 75,0 | 1,5 | 2250 | 2 |
| 3 | | Horák Jan | 2178 | 2151 | Panda Rychnov nad Kněžnou | 50,0 | 1,5 | 2136 | 3 |
| 4 | FM | Červený Petr | 2250 | 2235 | 2222 ŠK Polabiny "B" | 50,0 | 1 | 2055 | 2 |
| 5 | | Kosek Marek | 2107 | 2088 | ŠK Vysoké Mýto | 50,0 | 1 | 2032 | 2 |
| 6 | | Pokorný Jiří | 2008 | 2001 | TJ Lanškroun | 50,0 | 1 | 2008 | 2 |
| 7 | | Bukáček Lubomír | 2097 | 2096 | ŠO Gordic Jihlava | 25,0 | 0,5 | 1952 | 2 |
| 8 | | Mičulka David | 2043 | 1998 | TJ Náměšť nad Oslavou | 16,7 | 0,5 | 1753 | 3 |
| Board 6 |
| Рк. | | Име | Ртг | РтгН | Екипа | % | Поени | Рп | Партии |
| 1 | FM | Říha Vojtěch | 2266 | 2260 | 2222 ŠK Polabiny "B" | 75,0 | 1,5 | 2199 | 2 |
| 2 | | Pavlík Vladimír | 1993 | 1943 | ŠK Kuřim | 75,0 | 1,5 | 2170 | 2 |
| 3 | | Mičulka Petr | 2012 | 1969 | TJ Náměšť nad Oslavou | 50,0 | 1,5 | 1986 | 3 |
| 4 | | Lorenc Adam | 2022 | 1991 | ŠK Ústí nad Orlicí | 50,0 | 1 | 2102 | 2 |
| 5 | | Zedníček Filip | 2027 | 1969 | ŠŠPM Lipky HK "B" | 50,0 | 1 | 2062 | 2 |
| 6 | | Dorazilová Kristýna | 1905 | 1856 | Panda Rychnov nad Kněžnou | 50,0 | 1 | 2019 | 2 |
| 7 | | Solil Roman | 1936 | 1927 | TJ Lanškroun | 50,0 | 1 | 1959 | 2 |
| 8 | | Seidl Antonín | 2036 | 2039 | ŠO Gordic Jihlava | 25,0 | 0,5 | 1882 | 2 |
| 9 | | Houška Bronislav | 2016 | 1968 | ŠK Bohemia Pardubice | 25,0 | 0,5 | 1832 | 2 |
| Board 7 |
| Рк. | | Име | Ртг | РтгН | Екипа | % | Поени | Рп | Партии |
| 1 | FM | Bujnoch Radek | 2265 | 2251 | 2222 ŠK Polabiny "B" | 100,0 | 2 | 2851 | 2 |
| 2 | | Doseděl Jiří | 2079 | 2003 | ŠK Vysoké Mýto | 100,0 | 2 | 2787 | 2 |
| 3 | | Němec David | 2068 | 2047 | ŠK Kuřim | 100,0 | 2 | 2766 | 2 |
| 4 | | Mareš Jan | 1980 | 1932 | ŠK Ústí nad Orlicí | 50,0 | 1 | 2058 | 2 |
| 5 | | Zezula Matěj | 1933 | 1865 | TJ Náměšť nad Oslavou | 33,3 | 1 | 1865 | 3 |
| 6 | | Mlýnek Petr | 1994 | 1976 | Jezdci Jundrov "B" | 25,0 | 0,5 | 1799 | 2 |
| 7 | | Jiříček Jakub | 1957 | 1930 | Panda Rychnov nad Kněžnou | 25,0 | 0,5 | 1768 | 2 |
| Board 8 |
| Рк. | | Име | Ртг | РтгН | Екипа | % | Поени | Рп | Партии |
| 1 | | Dušánek Filip | 1913 | 1765 | TJ Lanškroun | 100,0 | 2 | 2670 | 2 |
| 2 | | Žaža Martin | 1981 | 1951 | TJ Náměšť nad Oslavou | 75,0 | 1,5 | 2177 | 2 |
| 3 | | Lihotský Lukáš | 2130 | 2100 | 2222 ŠK Polabiny "B" | 75,0 | 1,5 | 2157 | 2 |
| 4 | | Holásek Vít | 1895 | 1825 | ŠK Ústí nad Orlicí | 50,0 | 1 | 2011 | 2 |
| 5 | | Jirman Jonáš | 1965 | 1798 | Panda Rychnov nad Kněžnou | 50,0 | 1 | 1961 | 2 |
| 6 | | Kosek Jiří | 1967 | 1959 | ŠK Vysoké Mýto | 50,0 | 1 | 1884 | 2 |
|
|
|
|