2. liga D 2026/2027 последно ажурирање02.11.2026 17:14:06, Creator/Last Upload: Czech Republic licence 130
| Избор на турнир | šachy.cz Extraliga, 1. liga Z, 1. liga V, 2. liga A, 2. liga B, 2.liga C, 2. liga D, 2. liga E, 2. liga F |
| Линкови | Почетна страна на организаторот, ŠSČR, Link tournament to the tournament calendar |
| Избор на параметри | покажите податоци за турнирот |
| Листи | екипи, Пласман со партии (МП), Пласман со партии (Поени), Пласман, Стартна листа на играчи, Список на играчи по азбучен ред, Alphabetical list all groups, Распоред, Податоци за федерациите, Партиите и Титулите-статистики |
| Турнирски состав со резултати по кола, Турнирски состав без резултати по кола, Парови на екипите за сите кола |
| Парови по табли | Коло.1, Коло.2, Коло.3, Коло.4, Коло.5 |
| Најдобри играчи | во однос на поени, во однос на проценти |
| најдобри играчи по табли | во однос на поени, во однос на проценти |
| Партии | Достапни 48 партии за симнување |
| Префрли во Excel и печати | Експортирај во Excel (.xlsx), Префрли во PDF-фајл, QR-Codes |
Пласман после 2 коло
| Бр. | | Име | Ртг | РтгН | Екипа | % | Партии | Бо. | Поени |
| 1 | FM | Winter Ondřej | 2339 | 2322 | ŠŠPM Lipky HK "B" | 100,0 | 2 | 1 | 2 |
| 2 | | Dedek Jan | 2157 | 2117 | ŠŠPM Lipky HK "B" | 100,0 | 2 | 4 | 2 |
| 3 | FM | Bujnoch Radek | 2265 | 2251 | 2222 ŠK Polabiny "B" | 100,0 | 2 | 6 | 2 |
| 4 | | Němec David | 2068 | 2047 | ŠK Kuřim | 100,0 | 2 | 6 | 2 |
| 5 | | Doseděl Jiří | 2079 | 2003 | ŠK Vysoké Mýto | 100,0 | 2 | 7 | 2 |
| 6 | | Dušánek Filip | 1913 | 1765 | TJ Lanškroun | 100,0 | 2 | 7 | 2 |
| 7 | FM | Kejna Piotr | 2394 | 0 | Panda Rychnov nad Kněžnou | 100,0 | 1 | 1 | 1 |
| 8 | IM | Zeberski Jakub | 2330 | 0 | Panda Rychnov nad Kněžnou | 100,0 | 1 | 2 | 1 |
| 9 | IM | Čech Pavel | 2301 | 2281 | ŠŠPM Lipky HK "B" | 100,0 | 1 | 2 | 1 |
| 10 | | Jordanov Mihail | 2243 | 0 | ŠK Kuřim | 100,0 | 1 | 2 | 1 |
| 11 | | Vaculík Jakub | 2268 | 2235 | ŠK Bohemia Pardubice | 100,0 | 1 | 3 | 1 |
| 12 | | Krátký Josef | 2109 | 2112 | TJ Lanškroun | 100,0 | 1 | 3 | 1 |
| 13 | | Pokorný Tomáš | 2232 | 2212 | TJ Lanškroun | 100,0 | 1 | 3 | 1 |
| 14 | FM | Buločkin Martin | 2244 | 2217 | ŠŠPM Lipky HK "B" | 100,0 | 1 | 3 | 1 |
| 15 | | Veselý Vítek | 2126 | 2113 | ŠO Gordic Jihlava | 100,0 | 1 | 3 | 1 |
| 16 | | Škoda Martin | 2189 | 2167 | ŠO Gordic Jihlava | 100,0 | 1 | 4 | 1 |
| 17 | | Jurek Miroslav | 2107 | 2084 | ŠO Gordic Jihlava | 100,0 | 1 | 5 | 1 |
| 18 | | Žigo Viktor | 2144 | 2131 | ŠO Gordic Jihlava | 100,0 | 1 | 5 | 1 |
| 19 | | Hronek Ondřej | 2025 | 1943 | ŠK Kuřim | 100,0 | 1 | 5 | 1 |
| 20 | | Ryšánek Jakub | 2050 | 2030 | Jezdci Jundrov "B" | 100,0 | 1 | 6 | 1 |
| 21 | | Brychta David | 2095 | 2105 | ŠO Gordic Jihlava | 100,0 | 1 | 6 | 1 |
| 22 | | Mikyska Kamil | 1962 | 1907 | ŠK Ústí nad Orlicí | 100,0 | 1 | 6 | 1 |
| 23 | | Sikora Lukáš | 1909 | 1846 | Jezdci Jundrov "B" | 100,0 | 1 | 7 | 1 |
| 24 | IM | Nun Jiří | 2200 | 2148 | ŠŠPM Lipky HK "B" | 100,0 | 1 | 7 | 1 |
| 25 | FM | Jedlička Aleš | 2146 | 2093 | 2222 ŠK Polabiny "B" | 100,0 | 1 | 8 | 1 |
| 26 | | Šípek Michal | 1988 | 1928 | Jezdci Jundrov "B" | 100,0 | 1 | 8 | 1 |
| 27 | | Tichý Miroslav | 1899 | 1865 | ŠŠPM Lipky HK "B" | 100,0 | 1 | 8 | 1 |
| 28 | | Kratochvíl Vít | 2255 | 2236 | TJ Náměšť nad Oslavou | 83,3 | 3 | 1 | 2,5 |
| 29 | | Zelba Lukáš | 2221 | 2153 | Panda Rychnov nad Kněžnou | 83,3 | 3 | 2 | 2,5 |
| 30 | WIM | Richterová Nataša | 2173 | 2164 | Jezdci Jundrov "B" | 75,0 | 2 | 1 | 1,5 |
| 31 | WFM | Rybáčková Lucie | 2163 | 2092 | ŠO Gordic Jihlava | 75,0 | 2 | 1 | 1,5 |
| 32 | | Šafařík Jakub | 2257 | 2208 | ŠK Vysoké Mýto | 75,0 | 2 | 1 | 1,5 |
| 33 | | Holásek Pavel | 2048 | 2009 | ŠK Ústí nad Orlicí | 75,0 | 2 | 2 | 1,5 |
| 34 | FM | Vrána Jan | 2337 | 2298 | 2222 ŠK Polabiny "B" | 75,0 | 2 | 3 | 1,5 |
| 35 | AIM | Košut Tomáš | 1953 | 1913 | TJ Náměšť nad Oslavou | 75,0 | 2 | 4 | 1,5 |
| 36 | | Česenek Jan | 2027 | 1995 | ŠK Vysoké Mýto | 75,0 | 2 | 4 | 1,5 |
| 37 | | Kuchař Matěj | 2042 | 2021 | Jezdci Jundrov "B" | 75,0 | 2 | 5 | 1,5 |
| 38 | FM | Říha Vojtěch | 2266 | 2260 | 2222 ŠK Polabiny "B" | 75,0 | 2 | 5 | 1,5 |
| 39 | | Pavlík Vladimír | 1993 | 1943 | ŠK Kuřim | 75,0 | 2 | 5 | 1,5 |
| 40 | | Žaža Martin | 1981 | 1951 | TJ Náměšť nad Oslavou | 75,0 | 2 | 7 | 1,5 |
| 41 | | Lihotský Lukáš | 2130 | 2100 | 2222 ŠK Polabiny "B" | 75,0 | 2 | 7 | 1,5 |
| 42 | | Mík Tomáš | 2138 | 2138 | Panda Rychnov nad Kněžnou | 50,0 | 3 | 3 | 1,5 |
| 43 | | Horák Jan | 2178 | 2151 | Panda Rychnov nad Kněžnou | 50,0 | 3 | 5 | 1,5 |
| 44 | | Mičulka Petr | 2012 | 1969 | TJ Náměšť nad Oslavou | 50,0 | 3 | 6 | 1,5 |
| 45 | IM | Bochnička Vladimír | 2360 | 0 | 2222 ŠK Polabiny "B" | 50,0 | 2 | 1 | 1 |
| 46 | WGM | Kulovaná Eva | 2100 | 2100 | Caissa Třebíč | 50,0 | 2 | 2 | 1 |
| 47 | | Fiala Václav | 2207 | 2183 | Jezdci Jundrov "B" | 50,0 | 2 | 2 | 1 |
| 48 | FM | Jirásek Pavel | 2291 | 2290 | 2222 ŠK Polabiny "B" | 50,0 | 2 | 2 | 1 |
| 49 | FM | Sabol Marian | 2210 | 2184 | ŠK Vysoké Mýto | 50,0 | 2 | 2 | 1 |
| 50 | | Tajovský Martin | 2199 | 2192 | ŠK Kuřim | 50,0 | 2 | 2 | 1 |
| 51 | | Kupsa Matěj | 2149 | 2100 | TJ Lanškroun | 50,0 | 2 | 3 | 1 |
| 52 | | Trhal Tomáš | 2036 | 2026 | ŠK Vysoké Mýto | 50,0 | 2 | 3 | 1 |
| 53 | FM | Červený Petr | 2250 | 2235 | 2222 ŠK Polabiny "B" | 50,0 | 2 | 4 | 1 |
| 54 | FM | Majer Jiří | 2114 | 2111 | ŠK Kuřim | 50,0 | 2 | 4 | 1 |
| 55 | | Lorenc Adam | 2022 | 1991 | ŠK Ústí nad Orlicí | 50,0 | 2 | 5 | 1 |
| 56 | | Zedníček Filip | 2027 | 1969 | ŠŠPM Lipky HK "B" | 50,0 | 2 | 5 | 1 |
| 57 | | Kosek Marek | 2107 | 2088 | ŠK Vysoké Mýto | 50,0 | 2 | 5 | 1 |
| 58 | | Pokorný Jiří | 2008 | 2001 | TJ Lanškroun | 50,0 | 2 | 5 | 1 |
| 59 | | Dorazilová Kristýna | 1905 | 1856 | Panda Rychnov nad Kněžnou | 50,0 | 2 | 6 | 1 |
| 60 | | Solil Roman | 1936 | 1927 | TJ Lanškroun | 50,0 | 2 | 6 | 1 |
| 61 | | Mareš Jan | 1980 | 1932 | ŠK Ústí nad Orlicí | 50,0 | 2 | 7 | 1 |
| 62 | | Holásek Vít | 1895 | 1825 | ŠK Ústí nad Orlicí | 50,0 | 2 | 8 | 1 |
| 63 | | Jirman Jonáš | 1965 | 1798 | Panda Rychnov nad Kněžnou | 50,0 | 2 | 8 | 1 |
| 64 | | Kosek Jiří | 1967 | 1959 | ŠK Vysoké Mýto | 50,0 | 2 | 8 | 1 |
| 65 | FM | Baštář Výprachtický David | 2309 | 2283 | TJ Lanškroun | 50,0 | 1 | 1 | 0,5 |
| 66 | IM | Pisk Petr | 2306 | 2290 | ŠK Bohemia Pardubice | 50,0 | 1 | 1 | 0,5 |
| 67 | IM | Vyskočil Neklan | 2257 | 2222 | Caissa Třebíč | 50,0 | 1 | 1 | 0,5 |
| 68 | FM | Sedláček Oldřich | 2087 | 2067 | Caissa Třebíč | 50,0 | 1 | 2 | 0,5 |
| 69 | | Szücs Matyáš | 2210 | 2164 | ŠK Bohemia Pardubice | 50,0 | 1 | 2 | 0,5 |
| 70 | FM | Buchníček Petr | 2221 | 2200 | Jezdci Jundrov "B" | 50,0 | 1 | 3 | 0,5 |
| 71 | CM | Velím Vojtěch | 2088 | 2077 | Jezdci Jundrov "B" | 50,0 | 1 | 3 | 0,5 |
| 72 | | Novák Radomír | 2072 | 2021 | ŠŠPM Lipky HK "B" | 50,0 | 1 | 4 | 0,5 |
| 73 | | Vestfál Jan | 2125 | 2118 | ŠŠPM Lipky HK "B" | 50,0 | 1 | 4 | 0,5 |
| 74 | | Novák Aleš | 2076 | 2062 | ŠK Bohemia Pardubice | 50,0 | 1 | 4 | 0,5 |
| 75 | IM | Beil Zdeněk | 2167 | 2140 | TJ Lanškroun | 50,0 | 1 | 4 | 0,5 |
| 76 | | Dohnal Pavel | 1971 | 1789 | Caissa Třebíč | 50,0 | 1 | 4 | 0,5 |
| 77 | | Bělohlávek Petr | 2079 | 2078 | Caissa Třebíč | 50,0 | 1 | 4 | 0,5 |
| 78 | | Veřmiřovský Vlastimil | 1941 | 1924 | Caissa Třebíč | 50,0 | 1 | 5 | 0,5 |
| 79 | | Švagerka Michal | 1954 | 0 | ŠŠPM Lipky HK "B" | 50,0 | 1 | 5 | 0,5 |
| 80 | | Kroulík Václav | 2113 | 2150 | Panda Rychnov nad Kněžnou | 50,0 | 1 | 6 | 0,5 |
| 81 | | Lampíř Tomáš | 1974 | 1975 | Caissa Třebíč | 50,0 | 1 | 7 | 0,5 |
| 82 | | Policar Martin | 1934 | 1902 | ŠO Gordic Jihlava | 50,0 | 1 | 7 | 0,5 |
| 83 | | Třasáková Adéla | 1909 | 1850 | ŠK Bohemia Pardubice | 50,0 | 1 | 7 | 0,5 |
| 84 | | Habina Martin | 1995 | 1972 | ŠK Kuřim | 50,0 | 1 | 7 | 0,5 |
| 85 | | Boček Tadeáš | 1929 | 1906 | ŠK Kuřim | 50,0 | 1 | 8 | 0,5 |
| 86 | | Petříček Lukáš | 2053 | 2019 | ŠK Kuřim | 50,0 | 1 | 8 | 0,5 |
| 87 | | Třasák Ondřej | 1934 | 1891 | ŠK Bohemia Pardubice | 50,0 | 1 | 8 | 0,5 |
| 88 | | Mouryc Tomáš | 1947 | 1896 | ŠO Gordic Jihlava | 50,0 | 1 | 8 | 0,5 |
| 89 | FM | Kačírek Petr | 2233 | 2254 | Panda Rychnov nad Kněžnou | 50,0 | 1 | 8 | 0,5 |
| 90 | | Vojtek Pavel | 1873 | 1807 | Jezdci Jundrov "B" | 50,0 | 1 | 8 | 0,5 |
| 91 | | Svíženský Luboš | 1913 | 1827 | Caissa Třebíč | 50,0 | 1 | 8 | 0,5 |
| 92 | FM | Švanda Pavel | 2055 | 2044 | ŠO Gordic Jihlava | 50,0 | 1 | 8 | 0,5 |
| 93 | IM | Sabuk Piotr | 2312 | 0 | Panda Rychnov nad Kněžnou | 33,3 | 3 | 1 | 1 |
| 94 | | Zezula Matěj | 1933 | 1865 | TJ Náměšť nad Oslavou | 33,3 | 3 | 7 | 1 |
| 95 | | Šetina Václav | 2176 | 2074 | ŠK Kuřim | 25,0 | 2 | 1 | 0,5 |
| 96 | AIM | Jiroušek Jan | 2054 | 1981 | TJ Lanškroun | 25,0 | 2 | 1 | 0,5 |
| 97 | | Starý Vojtěch | 2170 | 1991 | ŠK Bohemia Pardubice | 25,0 | 2 | 2 | 0,5 |
| 98 | | Seidl Štěpán | 2086 | 2086 | ŠO Gordic Jihlava | 25,0 | 2 | 2 | 0,5 |
| 99 | | Mrazík Tomáš | 2034 | 2004 | TJ Náměšť nad Oslavou | 25,0 | 2 | 3 | 0,5 |
| 100 | | Zezula Rudolf | 2036 | 2037 | TJ Náměšť nad Oslavou | 25,0 | 2 | 3 | 0,5 |
| 101 | | Bukáček Lubomír | 2097 | 2096 | ŠO Gordic Jihlava | 25,0 | 2 | 4 | 0,5 |
| 102 | | Holásek Vojtěch | 1989 | 1947 | ŠK Ústí nad Orlicí | 25,0 | 2 | 4 | 0,5 |
| 103 | | Hladký Tadeáš | 2108 | 2031 | Jezdci Jundrov "B" | 25,0 | 2 | 4 | 0,5 |
| 104 | | Seidl Antonín | 2036 | 2039 | ŠO Gordic Jihlava | 25,0 | 2 | 5 | 0,5 |
| 105 | | Houška Bronislav | 2016 | 1968 | ŠK Bohemia Pardubice | 25,0 | 2 | 5 | 0,5 |
| 106 | | Mlýnek Petr | 1994 | 1976 | Jezdci Jundrov "B" | 25,0 | 2 | 6 | 0,5 |
| 107 | | Jiříček Jakub | 1957 | 1930 | Panda Rychnov nad Kněžnou | 25,0 | 2 | 7 | 0,5 |
| 108 | | Zezula Jakub | 2100 | 2065 | TJ Náměšť nad Oslavou | 16,7 | 3 | 2 | 0,5 |
| 109 | | Mičulka David | 2043 | 1998 | TJ Náměšť nad Oslavou | 16,7 | 3 | 5 | 0,5 |
Белешка: Поените поради контумација се игнорираат
|
|
|
|